Aktualności

Menu

Szukaj

Co słychać

Kolorowe fortepiany w Krakowie/POK

W Krakowie projekt pod nazwą "Chopin w mieście" ma wyjątkowy charakter. Na wielu placach Krakowa stanęły kolorowe imitacje fortepianów. Są to tylko kopie instrumentów w skali 1:1 i nie da się na nich grac, ale i tak budzą duże zainteresowanie wśród mieszkańców oraz stanowią wyjątkową atrakcję dla turystów.

 

Syntetyczne repliki fortepianu marki Pleyel z 1847 r, na którym grał Chopin postawiono między innymi na placu Matejki, placu Wolnica i Rondzie Mogilskim. Tę inicjatywę nazwano "Fortepianem dla każdego".

Wszystkie repliki zostały specjalnie pomalowane przez artystów plastyków. Najokazalej prezentuje się fortepian na placu Matejki, który pomalowany jest na różowo z elementami czarnych nut. Instrumenty będą stały w tych miejscach przez kilka miesięcy. Możliwe, że po zakończeniu projektu znajdzie się dla nich jakieś miejsce na stałe. Być może, któryś z krakowskich parków byłby dobrym miejscem dla kolorowych fortepianów.

Wkrótce w Krakowie ruszy kolejny etap projektu pod nazwą "Odpocząć na klawiaturze". Wtedy artyści będą malować motywy klawiatury fortepianowej w przestrzeni publicznej. Wiele schodów w mieście zostanie przemalowanych tak aby przypominały część fortepianu.

 

 

 

Powrót na stronę główną »

Dodaj komentarz:

Podpis:

Treść komentarza:

Proszę zaznaczyć wszystkie zdjęcia kotów: